Problemy z nadwagą

Prawie każdy z nas ma za dużo ciałka tu i ówdzie. Drugi podbródek straszy nas w lustrze, wypięty brzuch dramatycznie ściśnięty paskiem od spodni utrudnia zawiązanie sznurówek, a talia pozostała już tylko wspomnieniem.

Ciężko chodzić, o bieganiu nie ma co marzyć, na szczęście mamy samochód! W szafie przybywa rzeczy w coraz większym rozmiarze, a te cudne wąskie dżinsy sprzed pięciu lat odłożone na dolnej półce dręczą duszę wyrzutami sumienia.

Smutne…Na frasunek dobry… krem czekoladowy! Lody bakaliowe z bitą śmietaną! Pizza! Schabowy! Golonka! Piwko! hehe hihi

Według osobistych preferencji. Smutno nam, no to pojemy, pojedliśmy (za dużo), no to nam smutno, smutno nam, no to pojemy itd. To oczywiście tylko jeden z mechanizmów powszechnej nadwagi i coraz częstszej otyłości.

Tak, tak, oczywiście, że winny jest stres, pośpiech, wariacki tryb życia.
A czasem także genetyka. Mizerne to jednak tłumaczenie, gdy patrzymy na siebie z żalem w lustro.

Gdybyśmy zajrzeli zaś w głąb naszych zwężających się arterii, pełnych blaszek miażdżycowych, dokładnie oglądnęli wyrodniejące stawy kręgosłupa, osteoporotyczne zmiany we własnych kościach, kamienie w nerkach i woreczku, ledwo dyszące, przeciążone serce, stłuszczoną wątrobę i cały „śmietnik“ w jelicie grubym, ogarnęłaby nas panika.


Współczesny cywilizowany człowiek odszedł daleko od praw Natury.
„Ulepszył“ pokarm przez m.in. rafinację, denaturację i dodatki chemiczne, pozbawiając go wartości biologicznej. Z tej przyczyny nagromadziły się w tkankach liczne złogi, gdyż własne, samoleczące mechanizmy oczyszczania zostały upośledzone.

Z niezdrowym żywieniem jest jak z seksem (tym NIEBEZPIECZNYM), hazardem i innymi nałogami. Nikt nie wątpi, że są przyjemne, ale trzeba się liczyć z ich przeważnie przykrymi konsekwencjami w bliższej czy odleglejszej przyszłości.

Wiele osób ma trudności z pozbyciem się nadwagi. Żołądek i śledziona to dwa główne organy trawienne, których zadaniem jest gromadzenie, przesuwanie i przekształcanie jedzenia i napojów.

Problemy z nadwagą często powoduje spożywanie pokarmów osłabiających owe dwa organy.

W takim przypadku powinny:

Jeść odżywcze pokarmy i unikać diet!! Pokarmy odżywcze to warzywa i owoce. Jeśli bedą spożywane we właściwych porcjach, wzmocnią śledzionę, która zacznie pracować z maksymalną wydajnością

„Odżywiać się regularnie, trzy razy dziennie. Rezygnowanie z posiłków osłabia śledzionię“-

ten tekst slyszałam często …po latach oczyszczania mojego ciała oraz przejściu na dietę wegańska a obecnie 80/90% witariańska ..hmm to w zasadzie żadna dieta tylko sposób odżywiania sie …stwierdziłam, że najlepiej  czuję się gdzy  odżywiam się tylko 2 razy dziennie. Śniadanie koło 12 albo i często pózniej a obiad często z kolacją razem:-)) koło godziny 17.

Ograniczać pokarmy powodujące tworzenie się Wilgoci i Śluzu oraz inne tłuste produkty. Ich nadmiar zmusza śledzionie i żołądek do nadmiernego wysiłku.

Unikać zimnych potraw i napoi. Może to być główny powód nadwagi. Zimno spowalnia ruch, ciepło go przyspiesza.

Unikać nadmiaru słodyczy! Nadmiar oslabia śledzionę. Najlepiej zrezygnować ze wszelkich bardzo słodkich rzeczy.

Wykonywać ćwiczenia fizyczne. Nie sposób schudnąć bez gimnastyki, która przyśpiesza przemianę energii.

Co powodują nadwagę?

Szybkie jedzenie – powoduje, że nasz proces trawienia nie funkcjonuje właściwie. Pokarm, który nie zdążył się strawić odkłada się w postaci tłuszczu

Picie do posiłków—powoduje zaburzenia naszego układu pokarmowego. Kto tak je, tyje nawet od wody. Najlepiej wypijać płyny na 20 minut przed posiłkiem albo 1 godzinę po posiłku.

Spożywanie produktów mącznych i słodyczy– Skrobia zakleja powierzchnię wchłaniającą przewodu pokarmowego a słodki smak powoduje zwiększenie masy ciała.

Niewłaściwe łączenie produktów– przy strawieniu źle złożonego posiłku organizm wydziela jednocześnie różne enzymy co osłabia nasz organizm. Posiłek taki, trawiony jest z wielkim trudem i dlatego cześć pokarmu zaczyna gnić, a druga zmienia się w tłuszcz.

Leżenie po zjedzeniu posiłku– osłabia funkcje żolądka co powoduje. że pokarm zamienia się w tłuszcz

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s