Weekendowe oczyszczanie Organizmu

Co to toksyna?  

Są to pozostałości substancji chemicznych takich jak np. Dioksyny, które trafiają do naszego organizmu z zanieczyszczonego środowiska i żywności.Mimo, że występują w małym stężeniu, są bardzo szkodliwe.

Zdródłem toksyny jest niewłaściwa dieta z wysoką zawartościa tłuszczów nasyconych, cukrów, konserwantów barwników, nadużywanie leków. Gromadzone przez lata, osłabią odporność i wydalność narządów odpowiedzialnych za oczyszczanie tkanek.

Jednych z objawów tego procesu jest magazynowanie płynów w okolicy twarzy, nóg, brzucha.

Detoks organizmu sprawi, że pozbędziesz się obrzęków i narządy odpowiedzialne za oczyszczanie wrócą do normy. Nasi najlepsi sprzymierzeńcy to rośliny, które mają działania odchudzające, ponieważ przeciwdziałają gromadzeniu się wody w organiźmie, ułatwiają spalanie tłuszczu, przyspieszają przemianę materii oraz pomagają oczyścić organizm ze szkodliwych toksyn.

Do nich należą miedzy innymi:

Kombucha, sok z brzozy, sok owocow noni.

Kombucha zawiera probiotyki właśnie pomocne w wyżej wymienionych problemach.

Sok brzozowy jest bogaty w witaminy i składniki mineralne.

Sok z owoców noni pobudza pracę obronnych komórek naszego organizmu.

Od czego zacząć?!

Od diety powinna ona być lekka i bogata w związki odżywcze: minerały, witaminy A C E oraz polefenole. Te można znaleść w warzywach i owocach o intensywnych barwach. Kto by pomyślał a jednak kolor wiąże się z wartościami odżywczymi.

Zielone warzywa i owoce dostarczają wapnia, magnezu, które potrzebują nasze mięśnie, kości, układ nerwowy.

Pomarańczowe i czerwone karotenu i likopenu, które chronią nas przed nowotworami.

Na przykład burak czerwony zawiera betaninę ona jest świetnym dwutleniaczem. Właśnie ona doskonale rozprawia się z wolnymi rodnikami. Potrafi także wniknąć w wnętrza bakterii by zachamować ich rozwój. Najlepiej jest jeść je w postaci surowej jako soki albo musy. Właśnie one regenerują i odmładzają tkanki. Posiadają również bardzo dużo błonnika, który nie tylko oczyszcza jelita z resztek pokarmowych ale również poprawia ich pracę.

Dlatego najlepiej przez wekend w twojej diecie powinno królować cytrusy, morele, owoce róży, brzoskwinie, brokuły, papryka, pomidory, marchewka, szparagi, seler naciowy, oraz świeże zioła. Najlepiej dwa dni przed wekendem wyłącz z diety produkty pobudzające takie jak np. Kawa, alkohol, czarna herbata, ale również i mięso. Jedz jak najmniej nabiału i mięsa.

Zwiększ ilość wypijanej wody. Podczas oczyszczającego wekendu powinno być 8 szklanek niskosodowej wody pitej między posiłkami/nie do posiłków/. Przyspieszy wypłukanie toksyny z organizmu.
W pozbyciu się toksyn pomoże nam intensywny ruch na powietrzu czy też gimnastyka itp. Ruch eliminuje między innymi nie przyjemne wzdęcia. {mosgoogle right}

Nagromadzony w przewodzie pokarmowym gas przenika do krwiobiegu, stamtąd do płuc, gdzie zostaje wydalony. Dlatego podczas np. marszu warto głęboko oddychać. Dodatkowo stymulująco wpływa na organizm prysznic naprzemienny ciepło- zimny. Przyspieszy krążenie krwi i ułatwi usunięcie toksyn.

Kąpiel wieczorna działa kojąca, gdy do wody dodamy olejki zapachowe np. wanilię, różę. Najważniejsze jest pozbyć się stresu znajdź odpowiednie dla ciebie techniki relaksujące i uspokajające. Między innymi bardzo dobre jest ćwiczenia jogi, pilates czy też ćwiczenia rozciągające. Łagodny ruch poprawia krążenie krwi i likwiduje napęcia w mięśniach.

Zawsze pamietać należy o głębokim oddechu, który zapewni dużą dawkę tlenu dla naszego organizmu oraz pomoże w usunięciu toksyny. Pamietaj aby w takim wekendzie wystarczająco spać tzn. przynajmniej 8 godzin. Dobry zdrowy sen działa jak lekarstwo nie zastąpi żadny kosmetyk. Pozwala odpocząć izregenerować siły, nabrać dystansu do wielu spraw.
W tych dwóch dniach zapomnij o wszystkich swoich problemach zajmij się tylko sobą. Zapomnij chociaż przez te dwa dni o kłopotach w pracy, nie załatwionych sprawach itp. Tylko w ten sposób możesz sie wyciszyć i naprawdę odpężyć.

Po tak spędzonym wekendzie poczujesz sie lżej, będziesz spokojnieszy i wyciszony

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s