Pau d’Arco / La Pacho

Pau d’Arco znane także pod nazwami La Pacho i Ipe Roxo pozyskiwane jest z kory drzewa rosnącego w tropikalnych lasach Ameryki Południowej zwanego Tabeusa albo Tabeuia  Ipe. To potężne drzewo rośnie do wysokości 40 m, a jego korzenie sięgają tak głęboko, że żadna wichura go nie powali. Przez tubylczych Indian ze szczepu Callawaya, którzy od czasów cesarstwa Inków zajmowali się tradycyjną medycyną, nazywane jest taheebo.

Kwiaty, kora, sok i trociny tego drzewa używane są do wyrobu leków. Najważniejsza jest jednak wewnętrzna warstwa kory i w tej postaci lek tak trafił w ręce białych.

Badania naukowe nad tym niezwykłym środkiem prowadzone są od roku 1960, początkowo w Brazylii, potem w innych ośrodkach na całym świecie. Naukowcy wciąż są zaskakiwani niezwykłymi właściwościami tego leku.

Instytut Medycyny Marynarki Wojennej w stanie Meryland (USA)w 1974 r. opublikował badania, z których  wynika, że Pau d ‚Arco jest pomocne w zwalczaniu pasożytów, obniża poziom cukru we krwi, co może zapobiec cukrzycy oraz jest świetnym środkiem ułatwiającym trawienie.

Badania w Ameryce Południowej i USA wykazały, że lapacnol (aktywny składnik Pau d‘ Arco) może być stosowany w leczeniu szeregu nowotworów złośliwych.

Pau d‘ Arco zawiera dużą ilość żelaza i działa krwiotwórczo, jednocześnie detoksykacyjnie: oczyszcza krew i narządy wewnętrzne od nadmiaru toksyn i trucizn.

Pau d’Arco  atakuje samą  przyczynę choroby i przede wszystkim wzmaga odporność organizmu, zmuszając go niejako do walki z chorobą. Dlatego jego działanie jest tak szybkie i skuteczne.

Naukowcy stwierdzili, że Pau d‘ Arco ma działanie antybiotyczne (zabija szkodliwe zarazki), przy czym nie wykazuje działań ubocznych. Można go zażywać bezpiecznie i nawet podawać dzieciom.

Jest niezbędne w trakcie stosowania kuracji antybiotykowej, powstrzymuje postępowanie zakażenia drożdżakami.

Stosowane jest również w profilaktyce i leczeniu grypy oraz chorób przeziębieniowych.

Lekarze i zielarze znający Pau d‘ Arco  zwracając uwagę na przestrzeganie odpowiedniej diety w czasie kuracji, co ma znacznie przyśpieszyć i ułatwić powrót do zdrowia.

Najlepsza jest dieta  jarska w opanu  o produkty żywności naturalnej.

Wyeliminować należy na czas kuracji palenie papierosów, picie alkoholu, czarnej kawy i herbaty.

DZIAŁANIE  PRZECIWBAKTERYJNE 

Lapachol, betelapachon, hydroksynafrochinon i inne składniki Lapacho wykazały aktywne działanie przeciw wielu wirusom, w tym przeciw wirusowi opryszczki (typ 1 i 2), wirusom grypy, wirusom pryszczycy i poliwirusowi.

DZIAŁANIE  ANTYRAKOWE  
Lapacho zostało poddane badaniom przez National Cancer Institute  w USA. Dowiedziono, że stosując lapacho w całości, można wspomagać terapie antynowotworowe.

DZIAŁANIE  PRZECIWZAPALNE

Wyciągi z kory Tabebuia  avellanedne  wykazują działanie przeciwzapalne połączone z niska toksycznością. Tampony nasączone wyciągiem alkoholowym z Lapacho okazały się skuteczne w walce z różnymi rodzajami zapaleń, jak zapalenie pochwy.

Pau ‚Arco znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu naturalnym, gdy wymagana jest poprawa czynności układu immunologicznego organizmu:

U chorych na leukemię stwierdzono poprawę obrazu krwi.

Ma skuteczne zastosowanie przy chorobach:
– białaczki, niedokrwistości, stwardnienia tętnic,
– astmy oskrzelowej , nieżyty oskrzeli i płuc,
– zapaleniu jelita grubego – hemoroidy,
– nieżytu i owrzodzeniach  żołądka,  dwunastnicy,
– w chorobach zapalnych wątroby i nerek,
– cukrzycy typu 1. (obniża poziom cukru we krwi) ,
– różnego rodzaju alergiach,
– zakażeniach grzybiczych,
– drożdżycach (candidia albicans),
– w urazach i źle gojących się ranach,
– rozmaitych zaburzeniach skórnych,
– sprzyja także wzrostowi ilości czerwonych ciałek krwi.

Werbung
Dieser Beitrag wurde unter Zioła veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s