Reiki

wellness-285590_960_720

Reiki jest starożytną techniką uzdrawiania wywodzącą się od mistrzów dalekiego wschodu. Metoda ta polega na przekazywaniu Kosmicznej, Boskiej, Energii Życia (prana, Ki, Chi ) poprzez dłonie, w celu leczenia siebie lub innych .Nazwa –  Reiki pochodzi z języka japońskiego i oznacza uniwersalną siłę życia, która przenika wszystko, co istnieje we wszechświecie.

Obecnie również nauka przyjmuje , że wszechświat wypełniony jest falami energetycznymi. Fale te są bardzo istotne dla wszystkich żywych istot, z tobą włącznie .

Reiki pozwala odblokować kanały energetyczne, a dzięki temu wzmocnić i odbudować naszą siłę życiową. Kiedy jesteśmy zdrowi energetycznie, zdrowe jest również nasze ciało fizyczne.

Reiki zmniejsza – skutki uboczne przyjmowania leków chemicznych

– łagodzi bóle różnego pochodzenia

– przyspiesza zrastanie się złamanych kości

– skraca czas rekonwalescencji po operacjach.

Naturalnym skutkiem stosowania Reiki jest:

również głębokie odprężenie

– zredukowanie napięcia mięśniowego

– wyrównanie ciśnienia krwi

– poprawa działania obiegu krwi i limfy

– wzmocnienie systemu immunologicznego ciała

– wzrost witalności

– uwolnienie się od stresów.

Dzięki temu naturalnemu procesowi dochodzi do widocznej poprawy zdrowia, a często, w przypadkach, w których zawodzą tradycyjne metody leczenia, udaje się osiągnąć o wiele bardziej spektakularne efekty uzdrowienia.

Seans leczniczy trwa około 1 godzin. Terapeuta zatrzymuje ręce nad kolejnymi punktami od 3 do 5 minut. Korzyści z zabiegu odnoszą zarówno otrzymujący, jak i ci, którzy ich udzielają.

Pacjenci mogą przyjmować każdy inny rodzaj medycznej terapii i jednocześnie stosować Reiki, aby przyspieszyć postępy w leczeniu .

 Wszystko jest energią – ja jestem energią podobnie jak Ty i jak wszystko co nas otacza. Nie jest to jakaś tam teoria – to już niepodważalny fakt, tego dowiodła fizyka kwantowa. Mało tego, wiadomo jest, że nie tylko cała materia nas otaczająca (łącznie z nami) jest energią ale także nasze myśli (ciekawy przykład z fizyki kwantowej jest reportaz z Gregiem Bradenem).
Energia to wibracja (prąd jest ściśle związany z drganiami). Wszystko wokół nas wibruje z właściwą sobie szybkością – my również. Nasze myśli, jak już pisałam to także energia, również posiadają wibracje. Nasz „stan ducha” – nasze emocje – to także określone wibracje/drgania. Istnieje zależność pomiędzy emocjami a częstotliwością drgań.

Czym wyższe wibracje tym lepsze samopoczucie.

Niskie wibracje odpowiadają za ciężar – obciążają emocjonalnie (osoby chore, smutne, itp. posiadają niską częstotliwość wibracji/ drgań).

„Dopóki robisz to co robiłeś, dostajesz to co dostawałeś – by dostawać coś innego trzeba zrobić coś nowego

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s