Mięso

Ludzki przewód pokarmowy jest długi i bardzo złożony, tak jak u wszystkich roślinożernych stworzeń. Do tego, ludzki kwas żołądkowy i enzymy jelitowe nie są w stanie strawić mięsa zawierającego zwierzęce białka.

Miesożercy mają krótkie, proste jelita, by moc szybko wydalić wyrzute mięso, często w ciągu 2 godzin, co zapobiega jego gniciu i zatruwaniu systemu trawiennego.

U ludzi, mięso przechodzi w ciągu 48 godzin, a niekiedy nie przechodzi wcale, lecz zahaczone w niewielkich zakamarkach okrężnicy gnije czasem wiele dni, mięsiecy a nawet lat. Mięso nadwyręża wszystkie ludzkie organy, w szczególnie trzustkę, która także bierze udział w procesie trawiennym.

Trzustka nie jest stworzona do trawienia zwierzęcych białek.Zamiast tego, trzustka produkuje soki trawienne rozkładające cząstkeczki odpowiednich protein, ktore znaleść można jedynie w roślinach.

Przy trawieniu roślin trzustka ujawnia swój drugi cel. Produkcje enzymów trzustkowych, zwalczających choroby.  

Gdy zmusza się ją do trawienia mięsa, musi zaniedbać ważna rolę ochronną. Gdy tylko wyeliminujemy mięso z diety, szanse na zachorowanie na raka, cukrzyce, serce i całą masę innych schorzeń radykalnie się zmniejsza.

Po tłustym posiłku czerwone krwinki sklejają się ze sobą jak garść pinesek. Miliardy tych małych komórek nie jest w stanie dostarczać właściwej ilości tlenu komórkom całego ciała, łacznie z mózgiem.

Osteporoza jest bolesna, długotrwala, łamia się dzięki niej kości. Spowodowana jest piciem mleka. A lekarze przepisują mleko do rzekomego leczenia osteporozy, bo mleko zawiera wapń.

Powodowana jest także jedzeniem mięsa, gdyż przy procesie trawiennym mięsa wytwarza się kwas fosforowy. W takiej kwaskowości ciało nie jest w stanie funkcjonować.Ciało powinno zachować homeostazę, bardzo precyzyjny poziom równowagi kwasowo zasadniczej.

Ale podczas spożywania mięsa i picia mleka, kwasowość jest zbyt wysoka i ciało musi to jakoś zrównoważyć.

Czego w tym celu używa? WAPNIA. A skąd weźmie wapń?

Nie jest on przyswajalny z mleka, gdyż mleko podczas pasteryzacji traci ważne enzymy. Dlatego ciało nie może go użyć. Problem się tylko pogłębia. Ciało zmuszone jest więc pobrać wapń z kości.

Soki Gersona, zwłaszcza marchewkowy pomieszany z sokami z zieleniny- marchew jest bogata w wapń, wraz z enzymami z zielonych soków, stwarza ciału możliwość odbudowania wapniowych ubytków w kościach.

Ograniczmy ilość spożywanego białka zwierzęcego i jego przetworów jedzmy jak już musimy tylko okazjonalnie – i najlepiej tylko nieprzetworzone, niskotłuszczowe od zwierząt którym nie podawano karmy zawierającej hormony, pestycydy i antybiotyki.

 

Najlepiej  zrezygnowac! Dlaczego? ..tutaj wykład Prof. dr Walter Veith

 

W przypadku ciężkich chorób, z mięsa i drobiu należy zrezygnować zupełnie.

Dlaczego powinniśmy ograniczyć spożywanie mięsa?

Gdyż mięso zawiera dużo szkodliwych puryn, związków organicznych powodujących odkładanie się złogów kwasu moczowego w stawach i utrudniających przyswajanie wapnia, zapalenie stawów podczas gdy zatkane przez cholesterol i inne kwasy tłuszczowe tętnice nie są w stanie dostarczać do mózgu wystarczającej ilości krwi powodując starzenie się i nadciśnienie tętnicze.

 Dieta oparta głównie na mięsie jest przyczyna wielu chorób jak: zawały serca, otyłość, osteoporoza, żylaki, cukrzyca, zatrucia żołądkowe, zwyrodnienia plamki żółtej, reumatoidalne zapalenie stawów, nadcisnienie krwi, stwardnienie arterii, dna moczanowa, astma, migreny, wrzody, nowotwory, kamienie, przepuklina, choroby nerek.

Ryzyko występowania tych chorób rośnie dzięki przemysłowi mięsnemu, działajacemu jak fabryka gdzie bydło traktowane jest jako towar wagowy. Lekarze obawiają się, że ludzie spożywający duże ilosci mięsa rozwiną w sobie odporność na leki zawarte w mięsie, a w konsekwencji nie będzie możliwe efektywne leczenie antybiotykami w sytuacji wystąpienia ciężkich chorób.!

Podczas hodowli zwierzęta faszerowane są różnymi antybiotykami aby zabezpieczyć je przed chorobami. /czyli utratą zysków/!Zwierzęta karmione są pokarmen zawierającym wysoki poziom pestycydów. Dodatkowo podawane są zwierzętom środki uspokajające aby ograniczyć ich ruchliwość a w konsekwencji przyrost tkanki mięśniowej.

Ludzie jedzący mięso absorbują hormony strachu i paniki, wytwarzane przez organizm zwierząt tuż przed zarzynaniem.

 Aby mięso cielaka bylo delikatne, biedne zwierzę musi całe swoje krótkie życie być w małych boksach oraz musi być utrzymywane w stanie anemi!!

 Czy to nie straszne????

Każde 100 gram wieprzowiny lub wołowiny zwiększa ryzyko raka jelita grubego o 70%. Wiele badań miedzy innymi naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze sugerują, że osoby, które nawet jednego dnia nie mogą się obejść bez czerwonego mięsa, dwukrotnie częściej chorują na reumatoidalne zapalenie stawów.

Dziś, wraz ze wzrostem spożycia mięsa i spadkiem spożycia zielonych warzyw liściastych, chorują na nią osoby juz coraz młodsze.

 Wystarczy przejść na dietę bezmięsną, by złagodzić objawy tego schorzenia.

 Istnieje niestety błędne przekonanie, że człowiek nie może żyć bez czerwonego mięsa:

  • -bo będzie pozbawiony energii i niezbędnych składników pokarmowych np wit B12
  • -że tylko mięso zawiera lizynę, jeden z aminokwasów egzogennych niezbędnych do syntezy białka w organizmie
  • -że tylko w mięsie jest żelazo
  • -że w mięsie znajdują się substancje podporowe, bez których kości i tkanka łączna dziecka nie mogłaby się ukształtować.

 Po pierwsze aby zapewnić sobie wit B12 wystarczy zjadać codziennie jarzyny liściaste – szczególnie zielone, kiełki lucerny, razowe pieczywo, ziarna pełne zbóż, płatki z pełnych ziaren zbóż, żółtka jaj, sery żółte, jogurt naturalny aby organizm miał pod dostatkiem witaminy B12.

Jednak proszę pamietać, że Wit. B12 nie ma w pieczywie białym ani w białej mące, każda odpowiedzialna medycyna przestrzega przed spożywaniem białej mąki w postaci białego chleba czy innych produktów, a więc naszych kochanych pierożków, naleśniczków i ciasteczek.

Po drugie komplet aminokwasów egzogennych uzyskuje się jadając urozmaicone pokarmy roślinne, tzn. owoce, warzywa, produkty zbożowe i rośliny strączkowe.

A lizyna znajduje się najobficiej w roślinach strączkowych, tzn. fasoli białej, grochu, soi, soczewicy, a także w otrębach pszennych (lub mące z pełnego przemiału), słoneczniku, nasiona sezamu, migdałach, kaszy gryczanej, orzechach arachidowych, pistacjowych oraz w rybach: tuńczyk, sardynka, dorsz, łosoś, pikling, sola, sandacz, morszczuk, mintaj, karp oraz w indyku.

A z warzyw: w dyni, brukselce, groszku zielonym, fasolce szparagowej, we włoskiej kapuście, grzybach, szparagach, kalafiorze, szpinaku i ziemniakach oraz we wszystkich zielonych warzywach liściastych.

Pełnowartościowe białko zawierają też wszystkie owoce, wprawdzie niewiele, bo od 1 do 2 g w 100 g produktu, ale za to w pełni przyswajalne.

Bardzo dużo białka bo okolo 60-70% zawierają Algi:

Spirulina

Chlorella

Afaalga niebiesko zielona z jeziora Klamat z Oregonie

Ważnym źródłem żelaza są produkty zbożowe szczególnie z pełnych ziaren zbóż.

Podczas przytwarzania mięsa wytwarza się w nim okolo 20 trujących substancji, które niszczą naczynia krwionośne i układ nerwowy.

Najciekawsze jest to, że anemia dotyczy ludzi, którzy jedzą mięso, ale nie spożywają zielonych produktów roślin. Zawierających chlorofil jest on niezbędny do wytwarzania hemoglobiny w organizmie.

Dlatego wlasnie codzienna porcja zieleniny jest człowiekowi konieczna do życia, aby z chlorofilu organizm mógł produkować hemoglobinę, bez szukania możliwości zastępczego jej wytwarzania.

Wegetariańskie odżywianie to podstawą leczenia raka w każdej postaci, podstawa leczenia miażdżycy, chorób serca, krążenia, demencji, depresji, osteoporozy, anemii, nerek i wszystkich poważnych chorób cywilizacyjnych.

Co jeszcze jest ważne!!

Wykorzystywanie ziemi uprawnej do produktcji paszy dla zwierząt powoduje że zostaje mniej tych terenów do wykorzystania w celu produkcji żywności dla ludzi. Szacuje sie że trzeba wykorzystać od czterech do dziesięciu razy więcej ziemi uprawnej dla wyprodukowania 1 kg protein z wołowiny niż 1 kg protein pochodzenia roślinnego.

Karmienie zwierząt rzeźnych powoduje wzrost głodu wśród ludzi, ponieważ

żywy inwentarz zjada żywność z pól i łąk, z których produkty mogliby konsumować ludzie.

Dlatego dieta bezmięsna jest zatem doskonalym sposobem zapewnienia niskim kosztem produktów żywnościowych dla dużych i nisko rozwiniętych populacji.

Sokrates uważał, że najlepsza dieta składa się z chleba, oliwy z oliwek, serów, warzyw i owoców oraz umiarkowanych ilości wina.

Wielu  ludzi nie zdaje sobie sprawy jak szkodliwe jest nasze „mięsko“ i jego produkty.

Wielu lekarzy informuje już od lat….poniżej przedstawię paru lekarzy..

Zachęcam Cię  do oglądnięcia poniższych filmików, wykładów:

Dr. Campbell  – CHina Study

„jesteś tym co jesz“

Film ten przedstawia przełomowe badania obrazujące wpływ żywienia na zdrowie. Mówi także o najbardziej wnikliwym w dziejach, tzw. badaniu chińskim (China Study), którego wyniki zachęcają do prowadzenia diety wegetariańskiej. Badanie chińskie pokazuje bowiem, że im mniejszy udział żywności odzwierzęcej w diecie, tym większe korzyści dla zdrowia. Autorem badania jest dr C. Campbell.

https://www.youtube.com/watch?v=1IPm1_magOg&index=92&list=PLE1354BB0746CFF49

niestety film już usunięty..za dużo prawdy….

 

POlecam więc kupić jego książke:

Nowoczesne zasady odżywiania

W swojej książce Campbell, który ma za sobą 40 lat bycia biochemikiem żywienia, przywołuje i interpretuje wyniki największego na świecie badania dotyczącego odżywiania, jakie kiedykolwiek przeprowadzono – autor przeanalizował dietę 6,5 tysiąca osób w 65 chińskich i tajskich prowincjach. Następnie porównuje opartą głównie na roślinach dietę badanych osób z bogatą w mięso i nabiał dietą Zachodu. Campbell zachęca czytelników i czytelniczki do wykluczenia z diety produktów odzwierzęcych, gdyż – jak dowodzi – będą mogli w ten sposób cieszyć się zdrowszym i dłuższym życiem. W przekonujący sposób dowodzi, że żywność pochodzenia zwierzęcego jest odpowiedzialna za coraz częstsze występowanie chorób cywilizacyjnych, takich jak choroby serca, cukrzyca, nowotwory, otyłość czy choroba Alzheimera. Swoją pracą kontruje panujące od dawna przekonanie o korzyściach płynących ze spożywania produktów odzwierzęcych i wykazuje ogrom mylących, nierzadko sprzecznych ze sobą informacji, jakimi żywi konsumentów przemysł spożywczy.

http://www.empik.com/nowoczesne-zasady-odzywiania-campbell-t-colin-campbell-ii-thomas-m,p1044915945,ksiazka-p

 

Prof. dr Walter Veith –

“ Produkty mięsne“ –   jest 7 części ….zachęcam do oglądnięcia wszystkich części

 

Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie – Gary

https://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM

 

Prawda na temat białka – wykład doktora Adiel Tel-Oren – ogromna dawka wiedzy, napisy PL

 

„Najlepszy sposób na uniknięcie śmierci“…     Dr. Greger

„Uprooting the Leading Causes of Death“ –  napisy pl

http://www.youtube.com/watch?v=InjHCKmpBpo

 

101 Reasons to Go Vegan napisy pl

http://www.youtube.com/watch?v=6hikZAaJGXY

 

Prof Dr Walter Veith Szkodliwe dodatki do żywności cz 1 z 8

 

Charlotte Gerson o raku i chorobie FULL

http://www.youtube.com/watch?v=Gl7YE3c7TC4

 

Charlotte Gerson – czy potrzebujemy dużej ilości białka? [PL]

http://www.youtube.com/watch?v=uue-T-NoWZw

 

Leczenie choroby przewlekłej terapią Gersona [PL]

http://www.youtube.com/watch?v=nBU1NUoXNr0

 

Dr Gerson Lekarstwo na Raka

 

 

 

Surowa dieta Paula Nisona – Przepis na zdrowie [PL] [FULL]

http://www.youtube.com/watch?v=Nd1ULSpRNfM

 

Surowa dieta Tima van Ordena cz1 mit białka /Vegan Bodybuilding & Fitness/

http://www.youtube.com/watch?v=49UQ5hp6S8c

 

surowa dieta Tima van Ordena cz2

http://www.youtube.com/watch?v=ag3R48bFeOg&list=PL6DDD5105BE541D5B

Dr Neal Barnard – Program Cofania Cukrzycy – część 1, napisy PL

https://www.youtube.com/watch?v=TaejgYbiDyQ

Dr Neal Barnard – Program Cofania Cukrzycy – część 2, napisy PL

https://www.youtube.com/watch?v=reyLT5AJs8E

 

Dr Neal Barnard – Program Cofania Cukrzycy – część 3, napisy PL

https://www.youtube.com/watch?v=REliBr5-pTk

 

Neal Barnard – cukrzyca – jak zatrzymać epidemię? (TEDx, Napisy PL)

https://www.youtube.com/watch?v=Hz2E4esiDCE

 

Po Prostu Na Surowo – Cofanie Cukrzycy w 30 Dni (Napisy PL) FULL

http://www.youtube.com/watch?v=t46FhQTYpxM

 

Przełomowe badanie wpływu żywienia na zdrowie

http://www.youtube.com/watch?v=v5jl-Be5UjQ

 

2011.08.23 Małgorzata Desmond Dieta Wegańska Bill Clinton w TVP2 Panorama

http://www.youtube.com/watch?v=fVwDVprBY8c

 

dr Edyta Biernat-Kałuża i Małgorzata Desmond

http://www.youtube.com/watch?v=coNt9B2NKVo

 

Dieta w chorobach, wywiad z dr n. med. Edyta Biernat Kałuża

http://www.youtube.com/watch?v=NiTteZk2TN4

 

Centrum Medycyny żywienia mgr.Małgorzata Desmond Dr.Edyta Biernat panorama TVP2 2011.06.17

http://www.youtube.com/watch?v=9-kafePoe4c

 

dr Ewa Dąbrowska Żyć zdrowiej, odżywiając się lepiej i mądrzej Radawa cz1

http://www.youtube.com/watch?v=VFN3dU81lGg

 

dr Ewa Dąbrowska Żyć zdrowiej, odżywiając się lepiej i mądrzej Radawa cz2

http://www.youtube.com/watch?v=xt-FnTy9ATY

 

Dr Leonard Coldwell – Twoje ciało musi być alkaliczne [PL]

http://www.youtube.com/watch?v=I6Z9TR7L0O4

 

Dr Leonard Coldwell – Wyzdrowiej dzięki diecie [PL]

http://www.youtube.com/watch?v=evnONu3Rqr8

 

Dlaczego zwierzęta należy wykluczyć z menu? 

http://www.youtube.com/watch?v=k09u_rbaDwU

 

Dlaczego weganizm? 1/2

http://www.youtube.com/watch?v=wQ3qmku7qUc

 

Dlaczego weganizm? 2/2

http://www.youtube.com/watch?v=HhcHliPDIUk

 

Zapraszam was również do ogladnięcia poniższego filmu..dającemu dużo do myślenia dla tych ludzi, którzy jedzą jeszcze mięso…….zawiera całą PRAWDĘ…to Holocaust dla zwierząt!

 

Werbung
Dieser Beitrag wurde unter Nasz wróg veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s