Trzecia zasada

Odpoczynek, aktywnośc fizyczna oraz sen

Medycyna chińska zaleca przeplatanie okresów pracy okresami wypoczynku i aktywności fizycznej. Taki właśnie tryb życia wpływa na poprawę zdrowia i przynosi zadowolenie.Jin/Jang
Nadmiar pracy prowadzi do braku czasu na troskę o własne zdrowie. Gdy się przepracowujemy nasze ciało pokazuje „chorobą”, że chce już przestać.

Jeżeli nie będziemy słuchać swojego organizmu może to doprowadzić do schorzeń
powirusowych. Powinnniśmy zastanowić się również czy praca daje nam zadowolenie, gdyż skrajny stres zmniejszy w końcu naszą wydajność.

 

 

 

 

Jeżeli nie lubimy swojej pracy możemy sobie pomóc poprzez np.wewnętrzny uśmiech, który nie musi być widoczny./ Aktywność fizyczna poprawia stan zdrowia na różne sposoby, pomaga też organizmowi w lepszym wykorzystaniu kalorii, co z kolei pomaga w obniżaniu masy ciała i utrzymaniu pożądanej wagi. Może ona prowadzić do wzrostu podstawowej przemiany materii, zmniejsza apetyt oraz pomaga w redukcji masy tłuszczowej ciała.

 

 

Aktywność fizyczna poprawia stan zdrowia na różne sposoby:

• zmniejsza czynność mięśnia sercowego,
• obniża ryzyko chorób sercowo-naczyniowych,
• zwiększa ilość masy kostnej,
• chroni przed osteoporozą,
• nasila spalanie kalorii,
• sprzyja obniżeniu masy ciała i utrzymaniu pożądanej wagi,
• prowadzi do wzrostu podstawowej przemiany materii,
• zmniejsza apetyt,
• pomaga w redukcji masy tłuszczowej ciała.

 

Dobry, zdrowy sen działa jak lekarstwo i najlepszy kosmetyk. Pozwala odpocząć, zregenerować siły, nabrać dystansu do wielu spraw. Sen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu.Gdy śpimy, uspokaja się rytm serca, normuje ciśnienie, oddech staje się równomierny i głębszy. Wtedy też wydzielany jest w organizmie hormon wzrostu, który powoduje nie tylko rośnięcie (u dzieci i młodzieży), ale i odnowę tkanek.

Nocą odpoczywają również nasze oczy – ciemność jest im potrzebna do przemiany witaminy A w niezbędny do widzenia retinol. Ponieważ tlen lepiej dociera do tkanek, cera po dobrze przespanej nocy jest promienna, różowa.

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s