Mikroflora jelita grubego

W okresie robienia lewatyw (a także w ogóle) bardzo korzystnie dla ZDROWIA jest spożywanie dużch ilości świeżych warzyw i owoców  oraz picia świeżo wyciśniętych soków. 

Dla początkujących:-) warzywa mogą być gotowane ale  najlepiej na parze.

Ograniczyć a najlepiej ZREZYGNOWAĆ  ze spożywania słodyczy, ciasta drożdżowego, mlekaCUKRU, MAKI  i jej produktów ze względu na GLUTEN a także wystrzegać się nieprawidłowego łączenia potraw.

Zdrowa mikroflora w jelicie grubym nie będzie wyhodowana u człowieka, który regularnie spożywa produkty zawierające piekarnicze drożdże. Takie drożdże wyniszczają potrzebną nam mikroflorę. Tu nie można dopuszczać żadnych kompromisów. Trzeba zrezygnować z chleba i wyrobów z zawartością tych drożdży. Zrezygnujcie więc z chleba na rzecz kasz najlepiej w gdz jest skiełkowana.

Prawidłowe odżywianie i głodówka pomagają w normalizowaniu mikroflory w przewodzie trawiennym. Przy utrzymywaniu prawidłowego reżimu odżywiania, zmiany mikroflory mogą nastąpić już po dwóch miesiącach.

Należy zmienić odżywianie. Połóżmy nacisk na świeżo wyciśnięte soki z warzyw o owocow, smothie,sałatki, surówki,  ziarno, orzechy…tutaj mój blog na FB, gdzie wstawiam recepty..

https://www.facebook.com/pg/mojadrogadozdrowia/photos/?tab=album&album_id=1710896509135963

Głównym surowcem dla rozwoju normalnej mikroflory są wszystkie świeżę owoce jak np. jagody /Acai/ (maliny, truskawki, żurawiny itp.) i dziko rosnące jadalne trawy, wszystkie warzywa a szczególnie zielone warzywa.

Dieta bogata w warzywa i owoce, a szczególnie w jagody (maliny, truskawki, żurawiny) stanowi główne źródło kwasów organicznych, które sprzyjają utrzymywaniu odpowiedniego słabo kwaśnego pH w całym kanale trawiennym.

Produkty gotowane, białko zwierzęce,  (BĄDz  WEGANEM) cukier – odwrotnie, zmieniają pH w kierunku zasadowości i są przyczyną fermentacji, gnicia i chorob.

Mikroflora w organizmie człowieka rozwija się prawidłowo tylko na produktach roślinnych najlepiej surowych ,  spożywanie pokarmów zawierających bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek, chrzan oraz Imbir  (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym.

Taka mikroflora umożliwia nam trawienie 50% błonnika i wydobywanie z niego dodatkowego pożywienia. Poza tym błonnik zapewnia antytoksyczność jelita grubego.

Gotowane, przetwarzane jedzenie, nieprawidłowo łączone , produkty pochodzenia zwierzecego, cukier, Mąka  pozwala kultywować patogenną mikroflorę, która wpływa negatywnie na przyswajanie wapnia (jest to jedna z przyczyn nagminne­go psucia się zębów) i nie pozwala, aby jelito grube narmalnie funkcjonowało.

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s