W okresie robienia lewatyw (a także w ogóle) bardzo korzystnie dla ZDROWIA jest spożywanie dużch ilości świeżych warzyw i owoców oraz picia świeżo wyciśniętych soków.
Dla początkujących:-) warzywa mogą być gotowane ale najlepiej na parze.
Ograniczyć a najlepiej ZREZYGNOWAĆ ze spożywania słodyczy, ciasta drożdżowego, mleka, CUKRU, MAKI i jej produktów ze względu na GLUTEN a także wystrzegać się nieprawidłowego łączenia potraw.
Zdrowa mikroflora w jelicie grubym nie będzie wyhodowana u człowieka, który regularnie spożywa produkty zawierające piekarnicze drożdże. Takie drożdże wyniszczają potrzebną nam mikroflorę. Tu nie można dopuszczać żadnych kompromisów. Trzeba zrezygnować z chleba i wyrobów z zawartością tych drożdży. Zrezygnujcie więc z chleba na rzecz kasz najlepiej w gdz jest skiełkowana.
Prawidłowe odżywianie i głodówka pomagają w normalizowaniu mikroflory w przewodzie trawiennym. Przy utrzymywaniu prawidłowego reżimu odżywiania, zmiany mikroflory mogą nastąpić już po dwóch miesiącach.
Należy zmienić odżywianie. Połóżmy nacisk na świeżo wyciśnięte soki z warzyw o owocow, smothie,sałatki, surówki, ziarno, orzechy…tutaj mój blog na FB, gdzie wstawiam recepty..
https://www.facebook.com/pg/mojadrogadozdrowia/photos/?tab=album&album_id=1710896509135963
Głównym surowcem dla rozwoju normalnej mikroflory są wszystkie świeżę owoce jak np. jagody /Acai/ (maliny, truskawki, żurawiny itp.) i dziko rosnące jadalne trawy, wszystkie warzywa a szczególnie zielone warzywa.
Dieta bogata w warzywa i owoce, a szczególnie w jagody (maliny, truskawki, żurawiny) stanowi główne źródło kwasów organicznych, które sprzyjają utrzymywaniu odpowiedniego słabo kwaśnego pH w całym kanale trawiennym.
Produkty gotowane, białko zwierzęce, (BĄDz WEGANEM) cukier – odwrotnie, zmieniają pH w kierunku zasadowości i są przyczyną fermentacji, gnicia i chorob.
Mikroflora w organizmie człowieka rozwija się prawidłowo tylko na produktach roślinnych najlepiej surowych , spożywanie pokarmów zawierających bakterie kwasu mlekowego np. kiszone ogórki, kapustę, sok z kiszonych buraków oraz czosnek, chrzan oraz Imbir (zabójczy w stosunku do bakterii gnilnych), co sprzyja rozwojowi prawidłowej flory bakteryjnej w jelicie grubym.
Taka mikroflora umożliwia nam trawienie 50% błonnika i wydobywanie z niego dodatkowego pożywienia. Poza tym błonnik zapewnia antytoksyczność jelita grubego.
Gotowane, przetwarzane jedzenie, nieprawidłowo łączone , produkty pochodzenia zwierzecego, cukier, Mąka pozwala kultywować patogenną mikroflorę, która wpływa negatywnie na przyswajanie wapnia (jest to jedna z przyczyn nagminnego psucia się zębów) i nie pozwala, aby jelito grube narmalnie funkcjonowało.