Pozytywne afirmacje a nasze zdrowie

Afirmacje to pozytywne zdania, które mają za zadanie wyprzeć z umysłu przeczące im negatywne (destrukcyjne, ograniczające ) myśli i wzorce zachowań.

Nie każda myśl może być afirmacją, dopiero gdy afirmacja odbudowuje harmonię wewnątrz ciebie z twoją doskonałą boska naturą, tobą a otaczającym cię światem wtedy jest ok.

Afirmacje powinny być pisane w czasie teraźniejszym np. “Ja Iza otwieram się na Bogactwo duchowe i materialne”.Afirmacja powinna być sformułowana jasno i przejrzyście i w miarę krótko (lepszy efekt dla podświadomości) aby materializacja była oczywista.

W zdaniach afirmacyjnych nie używa się słów “powinienem”,”muszę”, “chciałbym”, należy uważać co się afirmuje gdyż samemu potem zbierze się owoce swoich myśli.Zdanie afirmacyjne pisze się przez 30, dni minimum dwa razy dziennie. Moim zdaniem najlepiej pisze się rano i przed snem (podświadomość pozytywnie pracuje przez całą noc).W pisaniu afirmacji powinno się wkładać maksimum pozytywnych uczuć, co potęguje jej efekt i szybkość zadziałania.

Jeżeli efektem pracy z afirmacją jest rozdrażnienie należy zmienić jej treść. Pisząc afirmacje pozwólmy sobie niech się wydarza w nas, niech energia treści przepływa przez nas, przez ciało, umysł, serce, przez całą naszą dusze… czujmy ją wszystkimi zmysłami, niech się stanie !

Zasługujemy na wszystko co najlepsze i najwyższej jakości.

Aby wzmocnić afirmacje można ją sobie napisać na dużej kartce grubym flamastrem i powiesić nad łóżkiem lub w przedpokoju na lustrze. Niech inspiracje was oświecają. Używając afirmacji niczego nie żądasz ani o nic nie prosisz, jedynie oznajmiasz fakty, które do tej pory nie zrealizowały się w twoim życiu.

Gdy zdobędziesz doświadczenie w zastępowaniu negatywnych myśli pozytywnymi programami twój umysł jakby z automatu już przyzwyczai się do odrzucania niskowibracyjnych ograniczających cię myśli i energii!

Należy też pamiętać o tym, że czasem wzorce w podświadomości są tak mocno ugruntowane, że wywołuje to bunt i opór ich pisania, nie przejmujcie się tym, bądźcie dzielni i wytrzymajcie te 3 tygodnie a efekty będą wprost proporcjonalne do waszego wysiłku.

Przecież słowa w afirmacji np. szczęście, miłość, bogactwo nie zawsze są spójne z naszymi wzorcami i wyobrażeniami, jeśli ktoś przez całe swoje życie doświadczał odwrotności ich to wcale nie jest dziwne że może pojawić się zamęt i dół, należy uwalniać te myśli na rzecz prawdy o życiu, świecie i sobie.

Myśli są energią. Świadome myśli są energią ukierunkowana. Afirmacje są świadomymi myślami, ukierunkowanymi na pozytywne, inspirujące i wyzwalające działanie. Afirmacjami możesz kierować te energie, innymi słowy odciążysz głowe i sama decydujesz o swojej drodze życiowej“.

Każda bez wyjatku myśl i każde zdanie, które wypowiadasz, jest afirmacja: pozytywna bądz negatywna. Pozytywne afirmacje tworzą pozytywne doświadczenia, negatywne…

Zatem mądrze wykorzystaj swoje afirmacje.

Afirmacje najlepiej wprowadzić do świadomości przez ich wypowiadanie na głos lub w myślach, pisanie, czytanie, spiewanie.

Pamietaj, że często powtarzane kłamstwa stają się prawdą!!!

Bo przecież „to, w co wierzysz, zamieniasz w czyn, myśląc o tym, przywiazujesz się do tego emocjonalnie. Twoja wiara umacnia sie.“ Tak działają afirmacje i tak Ty sama programujesz swój los.

Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s