Dbajmy o nasze zdrowie

W dzisiejszych czasach ciągły stres, złe nawyki żywieniowe, w tym nieprawidłowe łączenie produktów, spożywanie posiłków w pośpiechu o złych porach czy złym stanie emocjonalnym ( bo wtedy właśnie jemy za dużo),  brak wystarczającej ilości ruchu, doprowadza nasz organizm do przekwaszenia. Niestety nasza medycyna nie widzi w przekwaszeniu organizmu żadnego problemu. Ona twierdzi, że nasze nerki, płuca regulują stan kwaśno-zasadowy w naszym organizmie i to jest wystarczające.

Własnie tak nie jest powinniśmy zdobyć trochę więcej wiedzy jak dotychczas gdyż od tego zależy nasze zdrowie i nasza przyszłość.

Czyż nie pragniemy mieć lepszego samopoczucia, nie mieć żadnych boleści być poprostu zdrowym?

Nawet nie zdajemy sobie sprawy, że takie dolegliwości jak np. nadwaga, chroniczne przemęczenie, nerwowość, bezsenność, reumatyzm, osteporoza, obrzęki twarzy, brzucha, kolan, wypadanie włosów cellulit są właśnie przyczyną zakwaszenie organizmu.

 Te objawy to tzw. przysłowiowy “ostatni dzwonek”, który jest sygnałem naszego organizmu, aby oczyścić go ze szkodliwych toksyn. Główny problem, który możemy sami zmienić są właśnie nasze błędy zywieniowe.

Nawet jeżeli ktoś powie „ależ ja się odżywiam zdrowo” to niestety muszę powiedzieć, że to nie wystarczy, gdyż nasz organizm gromadzi odpadki.

Dobrze wiemy, że w naszym już najczęściej przetworzonym pożywieniu jest dużo konserwantów, barwników, spulchniaczy, przyspieszaczy, środków aromatyzujacych itp., powietrze i woda jest również zanieczyszczona i to wszystko stopniowo zatruwa nasz organizm.

Osoby spożywające mięso, potrawy mączne, duże ilości tłuszczu i słodyczy , alkohol, kawę a także palacze (aktywni i pasywni) gromadzą nieporównywalnie większe ilości szkodliwych toksyn.

Często nie zdajemy sobie sprawy, że wiele dolegliwości i chorób ma swoje źródło właśnie w jelitach. Musimy zdawać sobie sprawę, że aby nasz organizm był calkowicie zdrowy musimy co jakiś czas usuwać szkodliwe toksyny z naszego organizmu.

Nie ma bowiem takiego lekarstwa, które w ciele obciążonym złogami wywołałoby trwały efekt leczniczy!!!!

Skuteczność każdej terapii to zachowanie kolejności, najwpierw oczyszczanie a potem leczenie.

Niestety wiekszość leków nie leczy samej choroby, czyli nie usuwa jej żródła. Przeważnie uśmierzają one jedynie ból lub likwidują symptomy.

W pozbyciu się toksyn/zakwaszenie organizmu/jako pierwsze zmiany zywieniowe, kuracje odtruwajace oraz regularny sport.

Werbung
Dieser Beitrag wurde unter Artykuły veröffentlicht. Setze ein Lesezeichen auf den Permalink.

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s