Przeziębienie cię męczy?

CO TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZY PRZEZIĘBIENIU!
 
Odżywianie się w czasie choroby stanowi ważny element leczenia i proces zdrowienia. Najlepiej nic nie jeść…wtedy organizm zamiast tracić energię na trawienie może zająć się leczeniem.

Gdy chcesż coś zjeść  twoja dieta powinna być lekko strawna gdyż nasz przewod pokarmowy nie pracuje tak jak wtedy, kiedy jesteśmy zdrowi. Posiłki powinny zawierać jak najwięcej świeżych owoców i warzyw..albo na krotko duszonych (warzyw).

W pierwszych dniach wypada ograniczyć jedzenie prawie do minimum z wyjątkiem warzyw, owoców i ich soków (najlepiej świeżo przygotowanych).Do picia jak najwięcej ciepłych płynów np. herbatki z porzeczek lub malin.

Ożywczo działa naprzemienny prysznic (gorący i chołdny) można go stosować kilka razy dziennie.

Czosnek jest nieocenionym w tym okresie sprzymierzeńcem. Stosuje się go doustnie oraz w postaci bardziej intensywnej terapii poprzez lewatywę. Należy ją robić w ciągu pierwszych trzech dni rano i wieczorem.

Przy wysokiej gorączce zanim poprosisz swojego lekarza o leki apteczne możesz sobie poradzić sposobem naturalnym: do 1 litra ciepłej wody dodaj 5 stołowych łyżek octu jabłkowego. Gąbką, w nim nasączoną natrzyj ciało i nie wycierając załóż bieliznę i połóż się do łóżka. Po 30-40 minutach idź pod  prysznic.

Możesz również zmoczyć w occie bawełniane skarpetki, założyć je na stopy, a na wierzch włożyć jeszcze jedną parę skarpetek – grubych i ciepłych. Połóż się do łóżka i rozgrzewaj herbatką malinową z miodem

Jak zapobiec przeziębieniu:

  • Stopy nie mogą w butach być zimne ani mokre
  • prysznic naprzemienny
  • często myć dłonie
  • Nawilżać pomieszczenia
  • Płukać nos z solą emską
  • Przyjmować witaminę C
  • ruch na świeżym powietrzu
  • Pić codziennie szklankę ciepłej wody z dodatkiem cytryny i miodu

 

Co zrobić gdy jesteśmy już przeziębieni?

bóle głowy i kości, nie możemy się skoncentrować?!
3 razy dziennie podawać wyciśniętą cytrynę

bóle gardła
Płukać gardło co 3 godziny z wodą z dodatkiem octu jabłkowego,soli emskiej, rumianku. Robić ciepłe okłady na gardło, wieczorem wziąść gorącą kąpiel i pić zioła rozgrzewające
Zapalenie gardła/strata głosu/nos zapchany/gorączka bis 39 stopni
Najlepiej położyć się do łóżka. Co 3 godziny robić parówke z dodatkiem szałwi, rumianku, mięty oraz płukać gardło i nos. Przy  dużym bólu głowy nacierać czoło z pieprzowym olejkiem.
Kaszel oraz nos jest pelny, jesteśmy wraąliwi na hałas i światło
Najlepiej położyć się do łóżka, spożywac lekkie jedzenie. Robić w dalszym ciągu parowkę, nacierać oskrzela z olejkiem kamforowym.Masaż gąbkami jest bardzo pomocny przy przeziębieniu.Masaż gąbkami gumowymi działa podobnie jak akupunktura. Chory organizm oczyszcza się z szkodliwych substancji
Przy przeziębieniu wskazane jest / stosuję już od wielu lat i naprawdę pomaga!!!/ przystawić bańkę na plecach i pocierać wzdłuż pleców aż się rozgrzeją.Gumowe bańki akupunkturowe są najnowszym osiągnięciem Chinskiej Medycyny.

 Stawianie baniek w punktach akupunkturowych pomaga również przy wielu poważnych dolegliwościach takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenie stawów, bóle mięśniowe i inne.Zachęcam bardzo do kupna tych baniek, są w każdej aptece.
Werbung

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit deinem WordPress.com-Konto. Abmelden /  Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit deinem Facebook-Konto. Abmelden /  Ändern )

Verbinde mit %s