Przeziębienie cię męcz

CO TRZEBA PAMIĘTAĆ PRZY PRZEZIĘBIENIU!
 
Odżywianie się w czasie choroby stanowi ważny element leczenia i proces zdrowienia. Dieta powinna być lekko strawna gdyż nasz przewod pokarmowy nie pracuje tak jak wtedy, kiedy jesteśmy zdrowi. Posiłki powinny zawierać mniej tłuszczu, dużo węglowodanów, ale nie w postaci słodyczy.

W pierwszych dniach wypada ograniczyć jedzenie prawie do minimum z wyjątkiem warzyw, owoców i ich soków (najlepiej świeżo przygotowanych).Do picia jak najwięcej ciepłych płynów np. herbatki z porzeczek lub malin z dodatkiem miodu. Można podawać również zsiadłe mleko, gdyż zawiera ono bakterie, które pomogą przywrócić flore jelitową.

Ożywczo działa naprzemienny prysznic (gorący i chołdny) można go stosować kilka razy dziennie.

Czosnek jest nieocenionym w tym okresie sprzymierzeńcem. Stosuje się go doustnie oraz w postaci bardziej intensywnej terapii poprzez lewatywę. Należy ją robić w ciągu pierwszych trzech dni rano i wieczorem.

Przy wysokiej gorączce zanim poprosisz swojego lekarza o leki apteczne możesz sobie poradzić sposobem naturalnym: do 1 litra ciepłej wody dodaj 5 stołowych łyżek octu jabłkowego. Gąbką, w nim nasączoną natrzyj ciało i nie wycierając załóż bieliznę i połóż się do łóżka. Po 30-40 minutach idź pod  prysznic.

Możesz również zmoczyć w occie bawełniane skarpetki, założyć je na stopy, a na wierzch włożyć jeszcze jedną parę skarpetek – grubych i ciepłych. Połóż się do łóżka i rozgrzewaj herbatką malinową z miodem

Jak zapobiec przeziębieniu:

  • Stopy nie mogą w butach być zimne ani mokre
  • prysznic naprzemienny
  • często myć dłonie
  • Nawilżać pomieszczenia
  • Płukać nos z solą emską
  • Przyjmować witaminę C
  • ruch na świeżym powietrzu
  • Pić codziennie szklankę ciepłej wody z dodatkiem cytryny i miodu

Odżywiać się zdrowo zwiększyć spożycie warzyw, owoców a ograniczyć spożywanie słodyczy, gdyż nasz organizm do ich strawienia zużywa duże ilości witamin oraz soli mineralnych

Co zrobić gdy jesteśmy już przeziębieni?

bóle głowy i kości, nie możemy się skoncentrować?!
3 razy dziennie podawać wyciśniętą cytrynę

bóle gardła
Płukać gardło co 3 godziny z wodą z dodatkiem octu jabłkowego,soli emskiej, rumianku. Robić ciepłe okłady na gardło, wieczorem wziąść gorącą kąpiel i pić zioła rozgrzewające
Zapalenie gardła/strata głosu/nos zapchany/gorączka bis 39 stopni
Najlepiej położyć się do łóżka. Co 3 godziny robić parówke z dodatkiem szałwi, rumianku, mięty oraz płukać gardło i nos. Przy  dużym bólu głowy nacierać czoło z pieprzowym olejkiem.
Kaszel oraz nos jest pelny, jesteśmy wraąliwi na hałas i światło
Najlepiej położyć się do łóżka, spożywac lekkie jedzenie. Robić w dalszym ciągu parowkę, nacierać oskrzela z olejkiem kamforowym.Masaż gąbkami jest bardzo pomocny przy przeziębieniu.

Masaż gąbkami gumowymi działa podobnie jak akupunktura. Chory organizm oczyszcza się z szkodliwych substancji
Przy przeziębieniu wskazane jest / stosuję już od wielu lat i naprawdę pomaga!!!/ przystawić bańkę na plecach i pocierać wzdłuż pleców aż się rozgrzeją.

Gumowe bańki akupunkturowe są najnowszym osiągnięciem Chinskiej Medycyny.

 Stawianie baniek w punktach akupunkturowych pomaga również przy wielu poważnych dolegliwościach takich jak: astma, nadciśnienie tętnicze, dolegliwości żołądkowe, prostata, czyraki, hemoroidy, schorzenie stawów, bóle mięśniowe i inne.Zachęcam bardzo do kupna tych baniek, są w każdej aptece.
Advertisements

Kommentar verfassen

Trage deine Daten unten ein oder klicke ein Icon um dich einzuloggen:

WordPress.com-Logo

Du kommentierst mit Deinem WordPress.com-Konto. Abmelden / Ändern )

Twitter-Bild

Du kommentierst mit Deinem Twitter-Konto. Abmelden / Ändern )

Facebook-Foto

Du kommentierst mit Deinem Facebook-Konto. Abmelden / Ändern )

Google+ Foto

Du kommentierst mit Deinem Google+-Konto. Abmelden / Ändern )

Verbinde mit %s